Regulamin & FAQ Domku

Kilka z góry wyprzedzonych pytań, ciekawostek i ważnych zasad.
Poradnik i Regulamin.

  1. Wynajęcie i przebywanie na pokładzie domku – każda osoba, która decyduję się na pobyt w pływającym domku bierze pełną odpowiedzialność za swoje życie, zdrowie jak również mienie materialne – osobiste oraz ruchomości tj. pływającego domku. Oświadczenie powinno zostać złożone w formie pisemnej. Osoby niepełnoletnie mogą znajdować się na pokładzie domku tylko po okazaniu oświadczenia przez pełnoletniego opiekuna. W trosce o Państwa bezpieczeństwo domek został wyposażony w łódź ratunkową lub kajak oraz zestaw kamizelek ratunkowych. Na pokładzie znajdują się dodatkowe przedmioty umożliwiające awaryjny powrót (zestaw 4 wioseł, lina, zapasowy akumulator)

 

2. W domku obowiązuje:

– poruszanie się bez obuwia, tak jest przyjemniej i czyściej 🙂
– całkowity zakaz palenia
– zakaz spożywania alkoholu i używek
– na pokładzie domku nie może przebywać więcej osób niż zostało to uzgodnione z rezydentem.

3. Toaleta i WC

-dbając o naturę – pod prysznicem używamy żeli pod prysznic o małym  stopniu pienienia np. Biały Jeleń. Środki czystości o dużym spienianiu mogą zapchać pompę oraz zbiorniki na nieczystości.

– WC ze spłuczką posiada swój osobny zbiornik (32 L) na nieczystości. Po zapełnieniu zbiornika zapali się czerwona dioda. Wymiana i czyszczenie odbywa się na lądzie we wskazanym wcześniej miejscu.
Istnieje możliwość wykupienia dodatkowej  usługi oczyszczenia zbiornika – koszt 30 zł. Obowiązuje bezwzględny zakaz wrzucania nawilżanych chusteczek oraz podobnych środków higienicznych.

– woda z baterii prysznicowej jest zasilana grawitacyjnie, z bojlera znajdującego się na górnym tarasie (120L). Ciśnienie grawitacyjne jest słabsze niż standardowe ”w domu”.

– aby woda była ciepła podczas rejsu, należy zadbać o jej zagrzanie w bazie. Odbywa się to na brzegu i trwa około 2 godzin. Pierwszym krokiem jest napełnienie bojlera wodą (120L)  – trwa to około 5 minut.
Należy podłączyć wąż doprowadzający wodę pod zawór znajdujący się z prawej strony frontu domku. Po podłączeniu otwieramy zawory .Czerwoną dźwignię ustawiamy wzdłuż zaworu (ustawienie go prostopadle zamyka zawór)
woda w tym momencie napełnia bojler – trwa to około 5 minut, gdy bojler będzie pełny woda zacznie wypływać rurką przelewu – zakręć zawór na ścianie domku, a następnie zawór zasilający wąż.
Kolejny krok to podłączenie domku pod 230v – kontakt zasilający znajduje się pod schodami domku. Po podłączeniu zasilania bojler uruchomi się automatycznie. Przeciętny czas grzania wody do temp . 40 C to jedna godzina.
Jeśli woda została nagrzana , ustaw bezpiecznik zasilania do pozycji ”0” a następnie odłącz kabel 230v od gniazda ładowania.
Nie wolno włączać bojlera gdy woda została wykorzystana i jest on pusty. Po każdym rozładowaniu bojlera należy go napełnić. Podłączanie do prądu pustego bojlera grozi jego zniszczeniem.

4. Aneks kuchenny

Na wyposażeniu jest palnik gazowy zasilany nabojem gazowym ( 200ml na dobę)

Zlew z odpływem 2x 25 L oraz pompą wody + 2 banki zasilające 25 L

Lodówka 12 V

W aneksie znajdziecie również podstawowe wyposażenie tj:

-zestaw garnków, patelnia. podstawowych przyborów kuchennych

– zestaw talerzy, miseczek, sztućców, kubków itd dla 4 osób

5. Na terenie cumowisk znajduje się i jest nieodpłatne :

– śmietniki na nieczystości

– zbiornik na nieczystości

– parking

– miejsca na ognisko

– darmowe WIFI

– skrzynka 230v do ładowania domku

6. Wynajęcie domku zaczyna się od godziny 14 i trwa do godziny 12 dnia/ dni kolejnych. Podlega Kaucji zwrotnej w wysokości 500 zł .

7. Rezydent zastrzega sobie prawo do wydalenia osób nie spełniających przyjętych norm oraz zasad przedstawionych powyżej.

Zastrzega sobie również wyłączne prawo do podjęcia decyzji o odcumowaniu domku z cumowiska przez najmujących oraz poruszanie się nim klientów mając na względzie bezpieczeństwo ww klientów np. przy złych warunkach pogodowych

8. Każda osoba wynajmująca łódź ” Pływający Domek” podpisuje zgodę oraz oświadcza,że zapoznała się z regulaminem i najmuje obiekt na własną odpowiedzialność .